Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy

Noclegownia

Przygotowanie do zimy

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy informuje, iż w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym,  w gminie Szczawnica rokrocznie w miesiącu listopadzie przygotowuje się  5 miejsc w noclegowni dla bezdomnych w Szlachtowej ul: Łemkowska 16. W budżecie zaplanowano środki na utrzymanie noclegowni dla bezdomnych z przeznaczeniem na pokrycie kosztów: wynagrodzenia osoby zatrudnionej w ramach nadzoru, energii elektrycznej, opału, przeglądu instalacji kominowej, środków czystości oraz drobnych napraw i remontów. Noclegownia posiada 4 pomieszczenia, bieżącą, ciepłą wodę oraz łazienkę z prysznicem. Każda osoba, która przyjmowana jest do noclegowni zostaje zakwalifikowana do udzielenia pomocy w ramach programu wieloletniego „pomoc państwa w zakresie dożywiania” w formie gorącego posiłku dostarczanego codziennie do noclegowni. W sytuacjach awaryjnych możliwe jest przyjęcie warunkowe dodatkowo 2 osób.

W związku z koordynowaniem w okresie zimowym działań pomiędzy współpracującymi służbami w ramach ochrony ludności zagrożonej utratą życia z powodu zamarznięcia –

o otwarciu noclegowni zawiadomiono: posterunek Policji w Krościenku, Straż Miejską w Szczawnicy oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ Eskulap” s.c. w Szczawnicy. W informacjach wskazano o potrzebie wzmożonego nadzoru i stałego monitorowania miejsc przebywania osób bezdomnych ( pustostany, domki letniskowe) oraz wzmożonych kontroli obiektu w godzinach otwarcia noclegowni, ze szczególnym uwzględnieniem godzin przyjęcia i opuszczania noclegowni przez osoby bezdomne. W piśmie skierowanym do NZOZ „Eskulap” zwrócono się z prośbą o wzmożenie wizytacji środowisk zagrożonych, zwłaszcza osób starszych, samotnych i chorych oraz szybką wymianę informacji uzyskanych przez pielęgniarki środowiskowe w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, dotyczących sytuacji wymagających interwencji socjalnej.

W sytuacji potrzeby udzielenia schronienia w placówce całodobowej podpisano porozumienie ze Schroniskiem Brata Alberta w Nowym Sączu dotyczące przyjęcia z terenu gminy Szczawnica osób wymagających takiej pomocy. Zgodnie z w/w porozumieniem Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy będzie ponosił odpłatność za pobyt skierowanych osób z terenu gminy.

Kierownik MGOPS

Lidia Misztal

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny